Rubiny kamienie które kojarzą się z miłością, namiętnością gorącymi uczuciami


Swą nazwę rubin zawdzięcza greckiemu słowu ruber – czerwony.  Swoją wspaniałą, soczysto - czerwoną barwę uzyskuje dzięki śladowej domieszce chromu. Rubiny najwyższej jakości pochodzą z okręgu Mogok w Birmie Co dość istotnym jest tu fakt, że rubin jest minerałem dość rzadkim.


Rubin magiczne działanie?

Ze względu na charakterystyczny, czerwony kolor rubin uważany jest za kamień namiętności, miłości i rozkoszy, niektórzy twierdzą iż poprawia on jakość seksu. Kamień ten w dziwny sposób rozwija nasze zdolności przywódcze, przyciąga szczęście i zdrowie. Mówi się, że intensywna, czerwona barwa tego kamienia szlachetnego powoduje, że osoba obdarowana pierścionkiem z rubinem, od razu zakocha się w tym, który go podarował! - Panowie do dzieła :) 


Dlaczego nosić go ze sobą?

Już od dawna rubin uważany był za kamień dobrobytu, szczególnie często sięgali po niego arystokraci, ponieważ wierzyli że każdy kto posiada ze sobą ten kamień jest bezpieczny przed utratą majątku a wszelkie decyzje finansowe będą udane. Jego działanie nie ogranicza się jedynie do finansów daje on swego rodzaju odwagę do życia i podejmowania trudnych decyzji a także oczyszcza nasz umysł z negatywnych myśli.


Rubiny w medycynie

Podobno kamień ten bardzo dobrze wpływa na leczenie wszelkich chorób związanych z układem krążenia, wspomaga przy leczeniu takich chorób jak m. in. anemia a także działa oczyszczająco na krew. Chorzy na cukrzycę cieszą się lepszym poziomem cukru we krwi a wszelkie infekcje i gorączka są zwalczane o wiele łatwiej, wspomaga przy leczeniu wszelkiego rodzaju bólów menstruacyjnych.


Rubin w kulturach

Wielu Hindusów uważa, że te szlachetne kamienie są zastygłymi kroplami krwi boga Aruby, które symbolizują siłę i namiętność, a także powodują, że ten, który je nosi, jest uważany za zwycięzcę.

Już w Biblii jest wspomniany czterokrotnie. Mówi się, że Bóg stworzył 12 kamieni, a najcenniejszym z nich był rubin. W starożytności rubin był nazywany ratnaraj co oznaczało „króla drogocennych kamieni”.


Kilka ciekawostek

Rubin jest kamieniem który doskonale pasuje osobom urodzonym pod znakiem skorpiona, lwa i barana. Pomaga im żyć w zgodzie i dobrych relacjach z innymi. Chroni nawet ich domostwa i ziemię przed pożarami i innymi żywiołami.

Mówi się że jeśli właścicielowi kamienia grozi niebezpieczeństwo, rubin ciemnieje natomiast odzyskuje swoją oryginalną barwę, gdy niebezpieczeństwo przeminie. 

Najsłynniejszy – Rubin Czarnego Księcia. Jest on osadzony na koronie królowej Anglii na diamentowym krzyżu maltańskim zaraz nad obręczą w czołowej części korony