Jeśli i Ty poszukujesz optymizmu mamy coś co na pewno pomoże


Krzemień pasiasty może być rozwiązaniem na smutne ponure dni, to właśnie on nazywany jest powszechnie Kamieniem Optymizmu. Przez wielu określany rzadszym od diamentu ponieważ w skali całego świata występuje w niewielkim rejonie. Warto wspomnieć, że Krzemień pasiasty wydobywany jest w... tak w Polsce! w rejonach Sandomierza oraz regionie świętokrzyskim. Dawniej znajdował się w posiadaniu wąskiego grona "szczęśliwców" dzięki czemu historycy często na jego podstawie określali pozycje społeczną człowieka.


Sandomierz - światowa stolica Krzemienia Pasiastego

Cezary Łutowicz, który sam mówi "Maniacko od 1972 roku promuje krzemień" wypromował go na całym świecie, dzięki niemu nasz kamień optymizmu gości nie tylko na wystawach i salonach, ale również w kolekcjach sławnych ludzi. Biżuterię z krzemieniem pasiastym noszą m. in. Victoria Beckham, Robbie Williams czy królowa belgijska Matylda, coraz śmielej odnajduje również wielbicieli w świecie projektantów i polskich elit.

Dlaczego taki wyjątkowy?

Najwięksi pasjonaci krzemienia pasiastego twierdzą że jego piękno jest ponad pięknem diamentu, ponieważ diament by ukazał swój urok trzeba wpierw precyzyjnie oszlifować, gdzie krzemień pasiasty całe swe piękno ukrywa w przekroju, jest tak oczywiste dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki, bez specjalistycznych urządzeń czy mikroskopu, niezwykłe kształty ukryte na każdym centymetrze tego kamienia. Można dopatrzeć się w nim cudownych rysunków wykonanych przez matkę naturę, krajobrazy, wizerunki, twarze. 


Pytanie co w nim optymistycznego skoro głównie gości w nim szarość, która kojarzy się ze smutkiem, ponurymi dniami i smutkiem?  W tym cały sekret podobno nie jednemu człowiekowi te kolory i kształty dały wiarę i optymizm w lepsze dni, siłę wewnętrzną aby nigdy nie zrezygnować ze swojego celu i dążyć do niego.


No... to może wystarczy moich wywodów a Krzemień niech przemówi sam za siebie ;)


Skoro jesteśmy już w temacie kamieni optymizmu myślę, że nie mogę pominąć informacji o kamieniach szlachetnych, które według wierzeń posiadają moce lecznicze. Warto mieć je przy sobie każdego dnia i pozwolić im działać, niech poprawiają nasz nastrój, pogodę umysłu i dodają witalności ! :) Te kamienie to m. in. Oliwin, szmaragd, topaz, cytryn.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolekcjami biżuterii złotej z wyżej wymienionymi kamieniami, a może znajdziecie coś dla siebie?

Kolekcja Monica

Kolekcja Veronica

Kolekcja SaraDo usłyszenia w kolejnym wpisie !---------------------------------------------------

Źródła:

Cytat z wywiadu dla Polski Jubiler Nr 02/2014
Zdjęcia krzemieni ze strony kolekcjonera tych kamieni http://chalupczak.dll.pl/menu2.htm oraz magazynu Polski Jubiler